Otvorenje igara za:

Poznati osvajači medalja u Badmintonu

24/7/2016

Novosti - Poznati osvajači medalja u Badmintonu

Završetkom individualne discipline za pojedince i parove u badmintonu još smo jedan korak bliže kraju Europskih sveučilišnih igara Zagreb – Rijeka 2016. Finalne mečeve su odigrale muške, ženske i miješane ekipe a i pojedinci pritom pokazajući što su sve sposobni napraviti da se domognu zlata.

U pojedinačnom muškom natjecanju pobjedu je odnio dominantni Muhammed Ali Kurt pobjedom 2:0 (21-13, 21-10) u setovima protiv Emrea Lale kojemu je pripalo srebro. Na putu do finala Muhammed Ali Kurt izgubio je samo jedan set i to u četvrtfinalu.

Pobjednica ženske individualne discipline u badmintonu je Anastasia Chervyakova koja je u dugoj borbi uspjela pobijediti Daryu Samarchants 3:0 (21-12, 20-22, 21-12). Cijeli turnir Anastasia je pokazivala uvjerljivu igru i to pokazuje činjenica da joj je jedino protivnica u finalu uspjela oduzeti set.

Kod ženskih parova najboljima su se pokazale Anastasia Dmytryshyn i Yelyzaveta Zharka i odnijele su na kraju zlato. Prvi set su teškom mukom dobile rezultatom 26-24, u drugom setu su malo posustale i to su iskoristile njihove protivnice Anastasia Chervyakova i Kristina Virvich koje su osvojile drugi set 21-16. U trećem setu Dmytryshyn i Zharka su opet pritisnule i pobijedile u trećem setu i finalu 21-13.

Milosz Bochat i Pawel Pietryja lakoćom su svladali svoje protivnike Juliena Maioa i Matéa Martineza rezultatom 2:0 (21-6, 21-12) i time su nastavili svoj niz uvjerljivih pobjeda na cijelom turniru bez izgubljenog sata i zaslužno odnose zlato.

U mješovitim parovima Julien Maio i Rosy Pancasari okitili su se zlatnom medaljom na natjecanju pobjedom nad Pawelom Pietryjom i Anetom Wojtkowskom 2:0 (21-14, 21-19).