Polufinalistice ženskog nogometa kreću u borbu za zlato

17/7/2016

Novosti - Polufinalistice ženskog nogometa kreću u borbu za zlato

U francuskom četvrtfinalu do pobjede došle nogometašice Montpelliera

Na terenu NK Kustošija igračice dvaju francuskih Sveučilišta odigrale su četvrtfinale ženskog nogometnog turnira. Sveučilište Montpellier i Sveučilište Caen u početku susreta igrali su čvrstu i defenzivnu igru u kojoj se nije moglo vidjeti izglednijih prilika. Nogometašice Montpelliera zahvaljujući Valerie Gauvin došle su do pobjede od 3:0. Djevojke sa Sveučilišta u Montpellieru prekjučer su izjavile kako ih vodstvo na ljestvici dodatno motivira i daje im vjetar u leđa. U akciji za drugi gol ponovno je sudjelovala Valerie Gauvin koja je nakon pola sata igre asistirala Lindsey Thomas koja postiže zgoditak za 2:0. Iako rezultat da naslutiti jednostranu igru i sigurnu pobjedu, stvarno stanje na terenu bilo je nešto drugačije. Najbolja igračica u redovima Sveučilišta Caen, Hilde Van Herwijnen, svojim je sunarodnakinjama zadavala velike probleme na terenu. Na njezinu žalost, usprkos stalnom bježanju od svoga čuvara, jedina raspoložena igračica Caena nije primala dovoljno lopti, a one koje bi i došle do nje, išle su pored vratnica. Za konačnih 3:0 na strani Montpelliera ponovno je bila zaslužna borbenaValerie Gauvin. Pod vodstvom trenera Frederica Dumazerta, Sveučilište Montpellier zaslužilo je sve do sada osvojene bodove te im gledatelji pripisuju vrlo velike šanse u osvajanju prvoga mjesta.

Utakmica Ruskinja i Švicarki završila slavljem nogometašica Sveučilišta Urala

Federalno sveučilište Ural rezultatom 4:0 svladalo je Sveučilište u Lausanneu. Švicarska ekipa pokušala se izboriti bar za jedan gol, no nije im uspjelo. Igračica Zaliia Gazimova u prvom poluvremenu zabila je dva gola. U drugom dijelu utakmice Rusije i Švicarske dodatna dva gola zabile su i Yulia Biryukova te četvrti gol u 42. minuti Daria Alieva. Trener Švicarki komentirao je:

‘Ruskinje su jako dobro igrale. Imali smo mnogo šansi koje nismo iskoristili tako da smo malo i isfrustrirani.’

Ruski trener Igor Novikov rekao je kako je ova utakmica za njih bila bitna te da je početak igre bio težak.

Španjolke izborile pobjedu nad Njemačkom u ‘zadnji čas’

U četvrtfinalu, u 2. fazi natjecanja, na igralištu NK Trnje susreli su se Sveučilište u Valenciji i Sveučilište u Innsbrucku. Španjolke su se pokazale dostojnim protivnikom i oštro krenule na loptu već u prvim minutama. Unatoč većoj koncentraciji lopte kod rubova terena, Nijemice su uspjele okrenuti samopouzdanje Valencije u svoju korist i iskoristile njihovu opuštenost obrane kako bi ‘prošuljale’ loptu ravno pored vratarke Estruch Blay. Za Innsbruck je u zadnjoj, 25. minuti prvog poluvremena, zabila Anna Mederle (5). Valenciji nije trebalo dugo da se iskupe za grešku i u 30. minuti lopta Alicie Moreno Gonzalez s brojem 10 ulazi u njemački gol. Ostatak utakmice rezultat je ostao nepromijenjen i obje ekipe izvodile su penale. U njima se uspješnija pokazala španjolska ekipa omjerom 3:0. Konačan rezultat je 4:1 u korist Sveučilišta u Valenciji. Pobjedu je priželjkivao i njihov trener, JoseManchera, koji smatra da je ekipa potencijalan osvajač medalje, i to zlatne.

‘Započeli smo mirno, u drugom poluvremenu smo preokrenuli igru i zabili gol. Ne bih rekao da je u penalima pomogla sreća već sama odlučnost djevojka u svom naumu da pobijede. Samo čvrsto dalje!’

Po drugi puta, norveška Škola ekonomije došla je bodriti njemačku ekipu, unatoč porazu s njihove strane. Osim njih, i nogometaši Sveučilišta u Beču navijali su s tribina tijekom cijele utakmice.

Susjedi, Njemačka i Austrija, odmjerile snage za plufinale

Ekipe Sveučilišta u Marburgu i Sveučilišta u Frankfurtu, igrale su jedna protiv druge.

‘Žao nam je što se srećemo u četvrtfinalu, htjele smo se sresti u finalu,’ izjavila je igračica Marburga, Denise Meinberg.

Prvo je poluvrijeme bilo izjednačeno, dok je u drugom Marburg dominirao. Lena Therre, dovela je Marburg u vodstvo u 40. minuti utakmice. Nakon što su gotovo zabili pogodak iz slobodnog udarca, Sveučilište u Marburgu postiglo je i drugi zgoditak u 44. minuti zahvaljujući Tanji Rochi Ferreiri, koja se ozlijedila neposredno prije samog pogotka. S obzirom da je Anna Becker zabila za Frankfurt u 49. minuti, posljednje su minute utakmice bile vrlo napete. Ipak, Sveučilište u Marbugu odoljelo je završnom pritisku Frankfurta i rezultat je ostao 2:1. Marburg će u polufinalu igrati protiv francuskog Montpelliera. Utakmica se igra sutra navečer.