Nogomet 7: Montpellier osvojio zlato

19/7/2016

Novosti - Nogomet 7: Montpellier osvojio zlato

Ekipa Sveučilišta u Marburgu kući nosi broncu

Francuska ekipa Sveučilišta u Montpellieru osvojila je natjecanje u nogometu 7 u ženskoj konkurenciji na Europskim sveučilišnim igrama Zagreb-Rijeka 2016. pobjedom protiv Sveučilišta u Valenciji, dok je ekipa Sveučilišta u Marburgu osvojila broncu.

Državno Sveučilište Ural u Rusiji i Sveučilište u Marburgu u Njemačkoj odmjerili su snage u utakmici za treće mjesto.

Njemačko je sveučilište pobijedilo 2:1 i time osvojilo brončanu medalju, zahvaljujući golovima Lena Therre u 16. i Greta Budde u 19. minuti.

Njemice su bile dominantne u prvom poluvremenu, koje je završilo njihovim vodstvom 2:0.

Ruski je trener napravio dvije zamijene na početku drugog poluvremena kao odgovor na njemačku dominaciju. Potez se pokazao dobrim: Ruskinje su se probudile i počele igrati agresivnije, preuzimajući kontrolu nad utakmicom. Neprekidno su napadale, ali nisu uspjele realizirati napade.

Daria Alieva je konačno zabila gol za Državno Sveučilište Ural u 36. minuti nakon nekoliko promašenih prilika te je time vratila nadu ruskoj ekipi. No Sveučilište Marburg odolijeva pritisku, iako su se Ruskinje svim snagama trudile izjednačiti.

‘Naša je igra bila sve bolja i bolja tijekom natjecanja tako da smo zaslužili brončanu medalju. Ostat će nam dobra sjećanja s ovog turnira.’

Htjeli bismo posebno zahvaliti svim volonterima koji su omogućili sve ovo,’ rekli su vidno zadovoljni treneri njemačke ekipe Fabian Dirks i Konstantin Burman.

Mnoštvo golova u ženskom finalu nogometa 7 za pamćenje

Utakmicu je pratilo mnoštvo navijača koji su stvorili dobru atmosferu.

No utakmica je bila jednostrana unatoč navijanju. Francuska je ekipa zabila četiri gola u prvom poluvremenu: Valerie Gauvin zabila je hat trick, a kapetanica ekipe Morgane Courteille postigla je četvrti gol.

Španjolske nogometašice uspjele su složiti dobru obranu ispred svog gola u drugoj polovici utakmice, odolijevajući neprestanim napadima Francuskinjama. No rezultat je ostao isti do kraja utakmice i ekipa Sveučilišta u Montpellieru je osvojila nogometni turnir na Europskim sveučilišnim igrama 2016.

Vrlo sam ponosan na svoje cure jer smo uspjeli ostvariti svoj cilj. Sada je vrijeme za slavlje,’ priznao je francuski trener.

Na terenima Sportskog kluba Zagrebello održana je i ceremonija dodjele medalja. Ekipe na postolju su primile svoje medalje, a nekoliko igračica je primilo individualna priznanja: trofej za najboljeg strijelca primila je Valeria Gauvin sa Sveučilišta u Montpellieru, a trofej za najboljeg golmana je otišao u ruke Noemie Cubey, također sa Sveučilišta u Montpellieru. Greta Budde sa Sveučilišta u Marburgu proglašena je MVP-om turnira, a Sveučilištu u Caenu uručena je nagrada za fair play.