Otvorenje igara za:

Muški rukomet: Prvog dana Zagreb dva od dva

15/7/2016

Novosti - Muški rukomet: Prvog dana Zagreb dva od dva

Počelo je natjecanje u muškom rukometu. Prvog dana, domaća ekipa nije uspjela razveseliti riječku publiku pobjedom. Uzbuđenja je bilo na utakmici između VERN-a i Sveučilišta Littoral Opal Coast iz Francuske, dok su ostali favoriti ostvarili uvjerljive pobjede.

SKUPINA A

Napeto je bilo u prvom susretu natjecanja kada je ekipa iz Rijeke htjela usrećiti domaću publiku, ali na drugoj polovici terena imali su snažnu portugalsku ekipu iz Minha. Napetost na utakmici pokazuje i podatak da je  Matija Golik diskvalificiran nekoliko minuta prije kraja.

Rijeka je bila na krilima dvojica Matija, jer su Matija Golik i Matija Briški zabili gotovo polovicu golova svoje ekipe, dok su Diogo Branquino i Miguel Pereira vodili Minho sa 17 zgoditaka.

Ekipa iz Colognea bila je sigurna u drugoj utakmici skupine A pobijedivši Ljubljanu rezultatom 26:19. Izgledalo je da će utakmica biti uzbudljivija nakon što je igrač Colognea, David Koenen diskvalificiran u petoj minuti, ali njegovi suigrači pokazali su moć na terenu i završili susret sa sedam golova prednosti.

O nadmoći ekipe iz Njemačke govori da su svi golovi Nijemaca ravnomjerno raspoređeni, dok je kod ekipe iz Ljubljane Petar Krivic zabio 6 pogodaka, a Jan Jurečič 5.

SKUPINA B

Sveučilište u Nišu bilo je jako surovo u susretu protiv Sveučilišta Constantin Brancusi iz Rumunjske, pobijedivši ga s čak 23 gola razlike. Oni su uspjeli zabiti čak 47 golova, dozvolivši protivnicima da im ‘samo’ 24 puta zatresu mrežu. Ovom pobjedom svakako su ostavili najjači dojam prvog dana natjecanja i najavili mogući dolazak do finala.

Nemanja Živković predvodio je pobjedničku ekipu s 10 golova, dok je na drugoj strani najraspoloženiji bio Razvan Mledencio sa 7 zabijenih golova.

Sveučilište Aveiro lagano je pobijedilo Sveučilište Innsbruck rezultatom 27:16. Portugalci su demonstrirali sjajnu obranu i učinkovit napad te su imali pet golova prednosti već na poluvremenu, da bi u nastavku završili posao i došli do prvih bodova.

Ulisses Ribeiro zabio je 8 pogodaka i vodio svoju ekipu, a Christoph Kalchauer zabio je 6 golova za svoj Innsbruck.

SKUPINA C

Domaća ekipa koja je prva došla do bodova u rukometnom natjecanju bila je ekipa VERN. Oni su u neizvjesnoj utakmici protiv Sveučilšta Littoral Cote D’opale iz Francuske upisali prve bodove. Poslije izjednačenog prvog poluvremena, Zagrepčani su našli snage i prelomili utakmicu u svoju korist.

Bruno Franjić i Antoine Desaegher imali su šuterski obračun koji je završio neriješeno jer su obojica zabila po 6 golova.

Švicarsko Sveučilište iz Basela pobijedilo je kolege iz Yeditepe Sveučilišta u Turskoj rezultatom 29:18. Poslije prvog poluvremena mogao se zaključiti pobjednik jer su Švicarci sa 7 golova razlike otišli na predah.

Max Gerbl, Simon Trussel i Pascal Oborli zabili su 16 od 29 golova svoje ekipe, dok je u turskoj ekipi Kristopher Manersberdger zabio 8 golova.

SKUPINA D

Iako je Niš postigao najviše golova prvog dana, mora se priznati da je Sveučilište Cordoba demonstriralo najbolju igru u oba pravca. Primili su najmanje golova u prvom kolu (14), a zabili čak 32 i tako pokazali balansiranu igru u svim segmentima. Njihove prve žrtve bili su studenti sa Cipra, a rezultat je bio 32:14 za momke iz Španjolske.

Ignacio Garcia i Jose de la Calzada bili su zaduženi zabijati golove za svoju ekipu, a to su odradili sjajno. Ignacio je zabio osam, a Jose sedam u pobjedi svoje ekipe. Nicolas Pattouras bio je jedini raspoloženi u svojoj ekipi sa 7 zabijenih golova.

Ekipa sa Sveučilišta u Zagrebu pobijedila je u prvoj utakmici ekipu iz Litve rezultatom 27:21. Prvo poluvrijeme odigrali su u svoju korist rezultatom 12:7 i u nastavku mirno utakmicu priveli kraju.

Neven Grgurić zabio je 6 golova za svoju ekipu, dok je u poraženoj ekipi Urbonas Mindaugas zabio 5 golova.