Muški nogomet: Portugal i Njemačka za naslov prvaka

18/7/2016

Novosti - Muški nogomet: Portugal i Njemačka za naslov prvaka

Penali odlučili jednog sudionika finala ESI-a

Nogometaši sa Sveučilišta u Minhu pobijedili su upolufinalnoj utakmici ESI-a nogometaše Sveučilišta J.J. Strossmayera iz Osijeka. Navijači na stadionu NK HAŠK nakon isteka 70 minuta nisu vidjeli niti jedan pogodak. Finalist se odlučivao s bijele točke. Koliko su ekipe bile izjednačene na terenu, toliko su bile podjednake i tijekom izvođenja jedanaesteraca jer kad bi igrač jedne ekipe promašio, isto bi se dogodilo i suparničkom igraču. Na kraju su ipak slavili nogometaši Sveučilišta iz Minha rezultatom 3:2. Domaći nogometaši iz Osijeka svoju će medalju tražiti u borbi za treće mjesto protiv ruskih nogometaša.

‘Nisam nezadovoljan igrom i pristupom svojih igrača. Jednostavno nismo realizirali prilike, ali ja ne mogu ništa zamjeriti svojim igračima. Stvarno im za želju, volju i htijenje dajem plus pet. Jednostvavno nam nije išlo. Sutra idemo po broncu,’ izjavio je nakon utakmice trener Sveučilišta u Osijeku, Petar Kerže.

‘Dobro smo proučili hrvatske nogometaše. Gledali smo njihove video zapise i utakmice. Nismo očekivali da će ovako igrati. Bili su jako dobri u obrani i uvijek spremni za naš napad, a dobro su iskorištavali i naše pogreške. Izgubili smo dio naše mirnoće. To što smo prošli na penale je lutrija. Ali ne samo to, znali smo da će naš vratar obraniti jedan do dva penala. Zbog toga smo do kraja vjerovali u pobjedu,’ prokomentirao je Michael Ribeiro, trener osječkog Sveučilišta J.J. Strossmayera.

Ekipa Državnog sveučilišta Kuban iz Rusije otišla je razočarana nakon polufinalne utakmice koju je igrala s ekipom Sveučilišta Bochum. Njemački nogometaši pobjedu su odnijeli s čak četiri gola prednosti – 4:0.

Nakon sto je njemačka ekipa zabila gol u prvom poluvremenu i na odmor otišla kako rezultatskom, tako i psihološkom prednosti, u nastavku utakmice Nijemci su samo potvrdili svoje vodstvo i zabili još tri gola. U 39. minuti ruski igrač dobio je crveni karton nakon čega se bitno promijenio tijek igre na obje strane.

‘Ne znam što se dogodilo. Ne mogu reći da smo dobro igrali. Gol u zadnjoj minuti u prvom dijelu mogao je promijeniti ostatak igre,’ komentirao je Manuk Manukyan s ruskog Sveučilista.

Njemački igrač Sebastian Lotters komentirao je:

‘Mislim kako je upravo prvi gol koji smo zabili bio ključan za ostatak utakmice. Veselimo se idućoj, ali i teškoj utakmici u finalu, i naravno, želimo pobijediti.’

Ostaje nam pričekati do sutra i vidjeti koja će ekipa postati prvak u najvažnijoj sporednoj stvari na svijetu, nogometu.