Otvorenje igara za:

Kiša golova na Kustošiji i Zagrebellu

14/7/2016

Novosti - Kiša golova na Kustošiji i Zagrebellu

Nešto lošije vrijeme u Zagrebu išlo je na ruku nogometašicama i uspjeli smo vidjeti dosta golova. Posebno je bilo zanimljivo gledati kišu golova na Zaglebellu i na Kustošiji, pošto su Njemice i Francuskinje bile posebno raspoložene.

SKUPINA A

Njemačke nogometašice sa Sveučilišta Marburg pobijedile su domaću ekipu Sveučilišta Zagreb s 5:0 na stadionu Zagrebello. Njemice su od početka kontrolirale susret i zasluženo došle do sva tri boda.

Nogometašica njemačke momčadi nije očekivala ovakvu veliku pobjedu.

‘Nismo znale prije utakmice što nas očekuje, ali moj tim je odigrao jako dobro, i sretna sam što smo ostvarile ovakvu pobjedu. Svaku utakmicu želiš pobijediti, pa tako smo ušle i u ovu utakmicu. Mislim da će nastavak turnira biti težak, idemo utakmicu po utakmicu, pa se nadamo da će se naš san ostvariti, rekla je Tania Rocha Ferreira.

Kapetanica ekipe sa Sveučilišta Zagreb, Ivana Stanić, nije zadovoljna igrom svoje ekipe.

‘Dodatno ćemo se pripremiti, i nadamo se da ćemo u sljedeće dvije utakmicu ostvariti bolji rezultat. Mogle smo biti puno bolje, prepustile smo njima da vode igru, i nakon toga je došlo do umora kod mojih igračica. Bile su bolje pripremljene i zasluženo su došle do pobjede.’

Sljedeću utakmicu Sveučilište Zagreb igra sutra protiv Innsbrucka, dok je Marburg slobodan.

SKUPINA B

Ženska ekipa sa sveučilišta u Valenciji pobijedila je Norvešku školu ekonomije s rezultatom 2:1 u grupi B.

Španjolke su kontrolirale tok utakmice, zabivši dva gola. Nieves Motoso Cifuentes i kapetanica Alicia Moreno Gonzales postigle su golove za svoju ekipu i mislili smo postavile konačan rezultat, no onda je Siri Jokstad iz norveškog tima u zadnjim sekundama zabila gol.

„Jučerašnji i današnji rezultati ne idu u našu korist, no mislim kako smo ipak dobro igrale i sretne smo zbog toga“, komentirala je kapetanica norveške ekipe Emilie Finnevolden.

Trener Norvežanki Martin Gooderham rekao je kako su se fokusirali na to da ostanu snažni te da je mislio kako će zabiti jedan gol koji im je trebao.

Igračica iz Valencije Liliana Llopes Castillo komentirala je: „U prvom poluvremenu bilo je jako napeto. Imale smo puno prilika i mislim da je sreća na našoj strani. U idućoj utakmici bit ćemo još bolje i nadamo se pobjedi.“

SKUPINA C

Ženski nogometni timovi iz Nizozemske i Francuske su dokazali da im ni vjetar ni oblačno vrijeme ne mogu pokvariti raspoloženje na Europskim sveučilišnim igrama. Na terenu NK Kustošije nogometne su snage odmjerile cure iz Sveučilišta u Montpellieru (FRA) i iz Sveučilišta Erasmus u Rotterdamu (NED). Sveučilište u Montpellieru se dokazalo kao favorit na Europskim sveučilišnim igrama svojom uvjerljivom pobjedom rezultatom 10:1.

Svoju dominaciju su dokazivali od samoga početka utakmice kada je u 2. minuti za 1:0 zabila Marion Romanelli a par minuta nakon je u 5. minuti za 2:0 zabila Valerie Gauvin. U 10. minuti je sutkinja dosudila jedanaesterac za Sveučilište Erasmus u Rotterdamu, a za 2:1 je pogodila Manon Commys. Nakon penala je sve krenulo nizbrdo za Nizozemkinje, za 3:1 je zabila Morgane Courteille u 13. minuti, za 4:1 je zabila Lindsey Thomas u 21. minuti, za 5:1 opet zabila Lindsey Thomas u 23. minuti kao i za 6:1 u 24. minuti. U posljednjoj minuti prvog poluvremena je svoj drugi pogodak za 7:1 zabila Valerie Gauvin. 10 minuta odmora nije bilo dovoljno Nizozemkama da se oporave te su u nastavku igre nastavile primati pogotke. Već u 36 minuti je za 8:1 zabila Lurie Bangols a za 9:1 je zabila Lea Mazucca u 43. minuti. Zadnji pogodak za 10:1 je postigla Manon Bruno i tako okončala utakmicu. S posljednjim sučevim zviždukom nogometašice su se srdačno i sa osmijehom pozdravile.

Nizozemke su izjavile da se vesele budućim izazovima te da igraju iz zabave i uvijek su su pozitivnog duha bilo da izgube ili pobijede.

SKUPINA D

U žestokom okršaju na stadionu NK Vrapče večeras je Rusko savezno sveučilište Ural s 2:0 svladalo Sveučilište Porto, aktualnog ženskog nogometnog Europskog sveučilišnog prvaka.

Oba gola zabila je u prvom djelu utakmice dokapetanica Urala Zaliia Gazimova.

Odmah na početku utakmice pao je prvi gol kada je u prvoj minuti utakmice kazneni udarac dodijeljen ekipi Urala. Gazimova nam je u razgovoru nakon utakmice kazala:

„Bila je ovo vrlo teška utakmica s mnogo provokacija protivničkog tima. Portugalke su dobro igrale no mi smo jednostavno bile uspješnije.“
Drugo poluvrijeme bilo je puno žestokih pokušaja Porta no bez učinka. Nakon utakmice nogometašice Porta odbile su komentirati utakmicu. Sutra će igrati ponovno u Vrapču, ovaj put protiv Francuskinja sa Sveučilišta u Caenu.